Ojedinělá expedice několika exemplářů legendárních vozidel a motocyklů napříč kontinety, kterou můžete sledovat například zde na webu nebo facebooku nebo twitteru.

Říkali nám, že to nejde. Vzít trabanta a dojet s ním doprostřed Asie. Šlo to… Říkali nám, že to nejde, vzít trabanta a přejet s ním Afriku. Šlo to… Teď už nikdo neříká nic. Jen my. Půjde přejet trabantem Jižní Amerika napříč Amazonií a pak dál přes Andy k jihu? Nevíme, ale jsme odhodlaní to zjistit!

Dále ze stránek projektu:
Na začátku dvacátého století bylo na světě už jen málo míst, kam lidská noha nevkročila. Zato takřka žádné místo na zeměkouli nepocítilo otisk pneumatiky automobilu. Bílá místa na mapách ale dráždí.
Na začátku jednadvacátého století jsou auta všude. Není problém vyrazit takřka kamkoli s vozem, jehož valnou část řídí počítač. Je to ale ještě dobrodružství objevování? Dá se bez GPS a ABS stále nacházet nepoznané?
My věříme, že se dá. Stačí málo, vrátit se na začátek. Podniknout velkou cestu s malou technikou. Za volantem auta z dob, kdy automobil nebyl něčím obyčejným, je cestování jiné.